سوالات متداول – عصرویرا

در حال پردازش اطلاعات...
شرکت نوین پردازان آتیه عصر ویرا

سوالات متداول

برخی از سوالات شما

در این بخش به برخی از سوالات عمومی کاربران پاسخ داده شده است

عدم دریافت پیامک های اطلاع رسانی و … چند دلیل می تواند داشته باشه.  ممکن است شماره موبایل خود را اشتباه وارد کرده باشید. اگر از شماره موبایل وارد شده مطمئن هستید ممکن است به دلیل اختلالات سیستمی پیامک دیر به دست شما نرسد.  در صورت اینکه چند دقیقه صبر کردید و پیامک  نرسید، برای ارسال پیامک مجددا اقدام نمائید. در غیر اینصورت مراتب را به ما اعلام فرمائید.

در پورتال خدمات عصرویرا ، اطلاعات کاربران در نهایت امنیت نگه داری می شود.  در صورتی که کاربری وارد حساب شما شود، پیامکی برای شما ارسال خواهد شد و شما مطلع خواهید شد.

همچنین اتصال شما به حساب کاربری با استفاده از سیستم امنیتی پیشرفته ما انجام گرفته و از اتصال ربات ها و … جلوگیری می شود.

توکن ساین ، تکنولوژی جدیدی است که به شما اجازه میدهد تا اسناد و مدارک خود را بدون نیاز به نسخه کاغذی و با استفاده از کدهای شناسایی مختص خودتان امضا کنید و  یا تایید کنید. این فناوری در عصرویرا در حال حاضر قابل بهره برداری می باشد.

در صورت اینکه پرداخت شما به هر دلیلی ناموفق بوده، و مبلغ از حساب شما کسر گردید، تا ۷۲ ساعت مبلغ مورد نظر به حساب بانکی شما عودت داده می شود.  در صورتی که عودت انجام نشد با پشتیبانی عصرویرا تماس بگیرید.

خطاهای ورود به حساب کاربری شما چند مورد می باشد:

  • اگر شما در دستگاه دیگری  وارد حساب کاربری خود شده اید و از این ورود ۱۵ دقیقه نگذشته است، پس شما نمیتوانید در دستگاه دیگری نیز به طور همزمان وارد شوید. و باید در یکی از دستگاه ها ، خروج کنید.
  • در صورتی که نام کاربری و رمز شما استباه باشد
  • در صورتی که شما با آی پی های مختلف به طور همزمان وارد شوید.

در صورتی فراموشی رمز، شما میتوانید از طریق صفحه ورود و با کلیک روی گزینه “فراموشی رمز” ، رمز جدید را دریافت کرده و بازیابی کنید.

به دلیل اینکه اطلاعات حساب های مالی و تراکنش ها و …  شما هر لحظه در حال محاسبه می باشد و این اطلاعات مختص شما می باشد، شما نمیتوانید نام و نام خانوادگی و کد ملی و شماره همراه خود را در پروفایل تغییر دهید. زیرا این کار باعث ایجاد تداخل در محاسبات سیستم شده و شما متضرر خواهید شد.

تمامی پرداخت ها و واریز وجوه در سیستم باید به نام درخواست کننده پرداخت انجام گیرد.  پس ما برای تایید هویت کاربران ، نیاز به دریافت مدارک هویتی و …  هستیم.  هیچ پرداختی برای کاربرانی که مدارک خود را ارسال نکرده اند انجام نخواهد کرفت.

شما میتوانید به عنوان چند کاربر همزمان در عصرویرا فعالیت کنید.  به این امر، جایگاه می گویند.  شما میتوانید جایگا ه های خود را  مدیریت نمائید.

در صورتی که پرداخت شما موفق بوده ولی شارژ کیف پول انجام نشد، پس از ۲۴ ساعت، دوباره حساب بانکی و یا حساب خود در عصرویرا را چک کنید. در صورت عدم تغییر در موجودی حساب هاف به پشتیبانی عصرویرا اطلاع دهید.