سه دلیل افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 12000 دلار | عصرویرا – عصرویرا

در حال پردازش اطلاعات...
شرکت نوین پردازان آتیه عصر ویرا

سه دلیل افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۱۲۰۰۰ دلار | عصرویرا

عصرویرا – ۲۰۱۹-۰۸-۰۷ ۱۹:۱۳:۳۱ –

سه دلیل افزایش قیمت بیت کوین

۱- سهام جهانی در حال ریزش است

همانطور که سایت Cointelegraph گزارش داده است، جنگ تجاری ایالات متحده و چین به طرز چشمگیری به نفع بیت کوین خواهد بود.

با ادامه تنش‌ها در روز سه شنبه، سهام جهانی با کاهش قابل توجهی مواجه شد. همانطور که تیم دریپر (Tim Draper) اشاره کرده است، سهام داو جونز (Dow Jones) و Nasdaq به ترتیب ۲.۹٪ و ۳.۴٪ سقوط کرده‌اند. سهام Dow Jones سه شنبه بدترین روز تجاری خود را در سال جاری تجربه کرد.

در همین روز و در آخرین سری از اتفاقاتی که منجر به خروج بیت کوین از روند خرسی چند هفته اخیر خود شد، این رمز ارز توانست تا ۳.۲% افزایش قیمت داشته باشد. این در حالیست که هفته پیش قیمت بیت کوین نزدیک به ۹۵۰۰ دلار بود.

۲ – سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان یک ابزار پوشش ریسک پذیرفته‌اند

وضعیت فعلی قیمت بیت کوین موجب شده که افراد بیشتری بیت کوین را به عنوان ابزاری موثر برای کاهش ریسک در نظر می‌گیرند.

همانطور که حقوقدان رمز ارزها و بلاک چین، جیک چروینسکی (Jake Chervinsky) در روز سه شنبه گفت، این ویژگی، یک کاربرد اساسی و مهم برای بیت کوین است چراکه این رمز ارز برای کاهش وابستگی به سیستم‌های مالی متمرکز طراحی شده است.

وی افزود: “در حال حاضر بیت کوین دقیقاً کاری را انجام می‌دهد که برای آن طراحی شده است.” مدیر عامل شرکت مشاوره (Agecroft Partners) در اظهار نظری مشابه چروینسکی، به CNBC  گفته است که این ویژگی‌ کاهش ریسک، بیت کوین را به انتخاب مناسبی در بین شرکت‌های سرمایه گذاری تبدیل خواهد کرد.

۳ – بیت کوین از جو منفی علیه ارزهای فیات سود می‌برد

در هفته گذشته و در راستای جنگ تجاری، آمریکا چین را به دستکاری و تنظیم ارز متهم کرد. دلیل این اتهام تغییر ناگهانی و قابل توجه تصمیم پکن در راستای حمایت از یوان بود که اجازه داد قیمت آن در برابر دلار کاهش یابد.

استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه داری ادعا کرد که این اقدام به نوبه خود قدرت تجارتی ناعادلانه‌ای در سطح رقابت جهانی به چین داده است. چین نیز در پاسخ به اتهامات آمریکا اعلام کرد که آمریکا “عمداً نظم بین المللی را برهم می‌زند.” کایل باس (Kyle Bass) بنیانگذار شرکت مدیریت سرمایه هی‌من (Hayman Capital Management) به رسانه‌ها گفت برای یک سرمایه گذار متوسط وجود یک ارز جایگزین کاملا ایده‌ال است. وی در مصاحبه با سایت یاهو در روز سه شنبه افزود:

اگر در آسیا و چین باشید و یک سیستم ارزی محدود در اختیار داشته باشید، یا اگر در هنگ کنگ باشید و نتوانید دلار هنگ کنگ را به مقدار قابل توجهی از دلار آمریکا تبدیل کنید، چه چیزی می‌خواهید بخرید؟

همانطور که سایت Cointelegraph گزارش داد است، جرمی الایر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت پرداخت‌های رمز ارز Circle، اعتقاد دارد که این وضعیت سرمایه گذاران چینی را تشویق کرده است تا با بازار رمز ارز تعامل بیشتری داشته باشند. وی در روز دوشنبه به شبکه خبری CNBC گفت:

امروزه انسان‌ها موفق به ایجاد یک مکانیسم مستقل و بسیار ایمن برای ذخیره سرمایه خود شده‌اند که در هرجایی که اینترنت وجود داشته باشد در دسترس است.

به جز این سه مورد ، نظر شما درباره دلیل افزایش قیمت بیت کوین چیست ؟

منبع

 سه دلیل افزایش قیمت بیت کوین به بیش از ۱۲۰۰۰ دلار | عصرویرا

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =