از میان 200000 تراکنش بیت کوین تنها 2٪ غیرقانونی هستند! | عصرویرا – عصرویرا

در حال پردازش اطلاعات...
شرکت نوین پردازان آتیه عصر ویرا

از میان ۲۰۰۰۰۰ تراکنش بیت کوین تنها ۲٪ غیرقانونی هستند! | عصرویرا

عصرویرا – ۲۰۱۹-۰۸-۰۴ ۱۷:۲۶:۱۵ –

در گزارش این گروه توضیح داده شده است که محققان آزمایشگاه MIT-IBM Watson AI از نرم افزار یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل ۲۰۳،۷۶۹ گره تراکنش‌های بیت کوین به ارزش تقریبی ۶ میلیارد دلار استفاده کرده‌اند. این تحقیق به بررسی امکان استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به روش‌های فعلی ضد پولشویی (AML) پرداخت. در مرحله نخست مطالعه شرکت Eliptic ، تنها ۲ درصد از ۲۰۰،۰۰۰ تراکنش های بیت کوین موجود در مجموعه داده‌ها غیرقانونی اعلام شدند. در حالی که ۲۱ درصد از این تراکنش‌ها قانونی شناخته شده و بخش عمده آنها که بالغ بر ۷۷ درصد می‌شدند، فاقد طبقه‌بندی بودند. (از زمان راه اندازی شبکه بیت کوین در سال ۲۰۰۹ تا به امروز، در مجموع ۴۴۰ میلیون تراکنش بیت کوین وجود دارد.)

به منظور شفاف سازی لازم به ذکر است که این ۲ درصد متعلق به داده‌های شرکت Elliptic است که قبلاً عمومی نبوده‌اند و این رقم تنها توسط تحلیل محققان MIT تأیید شده است. نتیجه داده‌ها با مطالعه تحلیلی دیگری از شرکت Chainalysis هم راستا و مطابق است که تخمین زده بود فقط ۱ درصد از تراکنش‌های بیت کوین در سال ۲۰۱۹ با فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط است.

از آنجایی که شرکت Elliptic عموما توسط آژانس‌های اعمال قانون برای شناسایی فعالیت‌های غیرقانونی مرتبط با رمز ارزها در سطح جهانی بکار گرفته می‌شود، هدف این تحقیق شناسایی الگوی موثر در تشخیص استفاده غیرقانونی از بیت کوین بویژه در بین افراد فاقد حساب بانکی یا دیگر نهادهای ناشناس است.

تام رابینسون (Tom Robinson)، بنیانگذار شرکت Elliptic در گفتگویی با سایت CoinDesk گفت:

مشکل بزرگی که در انطباق داده وجود دارد، داده‌های مثبت دروغین است. بخش بزرگی از این تحقیق، داده‌های کاذب را به حداقل رسانده است. مهمترین نتیجه این تحقیق این بود که تکنیک‌های یادگیری ماشین در یافتن تراکنش‌های غیرقانونی بیت کوین بسیار مؤثر هستند.

وی در ادامه افزود که نرم افزار در بعضی از مواقع الگویی پیدا می‌کرد که توضیح آن دشوار بود اما با داده‌های موجود در شبکه دارک‌نت (darknet)، حملات باج افزارها و دیگر تحقیقات مجرمانه مطابقت داشت.

شرکت Elliptic پس از پایان این مطالعه آکادمیک، مجموعه داده‌های بدست آمده را برای دسترسی عمومی قرار داد تا توسعه دهندگان منبع باز را تشویق به همکاری کند.

محقق MIT، مارک وبر (Mark Weber) به CoinDesk گفت:

برای مبارزه با پول‌شویی، ما نتایج آزمایش‌های اولیه خود را با کارشناسان این حوزه به اشتراک گذاشته ایم تا بازخورد مورد نظر را دریافت کنیم. همچنین امیدوار هستیم که انتشار مجموعه داده‌های شرکت Elliptic موجب ترغیب سایر افراد برای پیوستن به ما شود تا از طریق مشارکت در توسعه تکنیک‌ها و مدل‌های جدید ضد پول‌شویی به ارتقای امنیت سیستم‌های مالی کمک کنند.

شبکه تلویزیونی CNBC در ماه آوریل گزارش داد که افزایش تقاضا برای اسکناس ۱۰۰ دلاری آمریکا تحت تاثیر رشد جهانی فعالیت‌های خلافکارانه بوده است. در گزارشی که در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا منتشر شد تخمین زده شده است که “بیش از یک سوم کل وجه نقد در ایالات متحده توسط مجرمان و تقلب‌های مالیاتی استفاده می‌شود.”

منبع

 از میان ۲۰۰۰۰۰ تراکنش بیت کوین تنها ۲٪ غیرقانونی هستند! | عصرویرا

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =